Planetarium Śląskie

Uczniowie gimnazjum z klas: 1b, 1e, 2a, 2b i 3c pod opieką p. dyrektor mgr Anety Dzikowicz i mgr Sabiny Kowalskiej w ramach projektu „Mikro świat – makro wiedza” wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do planetarium w Chorzowie. Uczniowie odbyli zajęcia dydaktyczne w sali planetarium, stacji klimatologicznej i meteorologicznej jak i w obserwatorium astronomicznym. Uczniowie usłyszeli o konsekwencjach ruchu obrotowego Ziemi i elementach sfery niebieskiej. Wzięli udział w seansie pt: „Niebo nad Śląskiem”- pokazujący aktualne niebo nad Górnym Śląskiem w różnych porach roku. Jak wschodzą i zachodzą Słońce i Księżyc, jakie gwiazdozbiory i układy gwiazd są widoczne prezentowanej nocy, gdzie wypatrywać meteorów czy planet. Po seansie uczniowie udali się do stacji klimatologicznej. Poznali w jaki sposób dokonuje się pomiarów i obserwacji meteorologicznych, zapoznali się z budową przyrządów pomiarowych, a także poznali budowę  i zasady działania teleskopów.

16930315_1458404734206589_175209493_o

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE „FANTAZYJNE ETUI NA TELEFON, TABLET”

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu oraz Dobroteka zaprasza wszystkich uczniów gimnazjum z województwa opolskiego, śląskiego oraz dolnośląskiego do udziału w konkursie zatytułowanym „Fantazyjne etui na telefon, tablet”. Celem głównym konkursu jest wykonanie i prezentacja „Fantazyjnego etui na telefon, tablet”, propagowanie tradycji rzemiosła artystycznego wśród młodzieży gimnazjalnej, rozwijanie i doskonalenie kreatywności młodych ludzi.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie w czasie trwania Konkursu wypełnionego formularza zgłoszeniowego, na adres: Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Dobrodzieniu, 46 – 380 Dobrodzień, ul. Piastowska 17 lub na adres e-mail: sekretariat@gimnazjum.dobrodzien.pl Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu jest udostępniony do pobrania na stronie www.pgdobrodzien.wodip.opole.pl lub www.dobroteka.pl Liczba zgłoszeń z każdej szkoły jest nieograniczona. Nabór do konkursu będzie prowadzony
w okresie od 01 grudnia 2016 r. do 28 lutego 2017r.

Prace należy nadsyłać do dnia 07 kwietnia 2017 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II, 46 – 380 Dobrodzień, ul. Piastowska 17,
z dopiskiem „Fantazyjne etui na telefon, tablet”.

Czytaj dalej ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE „FANTAZYJNE ETUI NA TELEFON, TABLET”

Finał Wojewódzki „XV Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów”

W dniu 5.01.2017 dziewięcioro uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu uczestniczyło w finale wojewódzkim „Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów”. Tegoroczny XV już finał odbył się w Gimnazjum nr. V w Opolu, brało w nim udział ponad 100 uczestników z całego województwa. Na oficjalne wyniki, który z naszych finalistów zakwalifikuje się do etapu krajowego musi jeszcze troszeczkę poczekać.

15966956_1414725341907862_1059664571_o

Jarmark Bożonarodzeniowy.

W dniach 1-2 grudnia 2016 uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II wzięli udział w wyjeździe na Jarmark Bożonarodzeniowy do Budapesztu. W trakcie pobytu w stolicy Węgier zwiedzali zabytki takie jak Zamek Królewski w Budzie, Łaźnię Szechenyiego, gotycki kościół Macieja, Górę Gellerta czy Bazylikę Św. Stefana. Ponadto odbyli podróż metrem i pieszą wędrówkę brzegami Dunaju.

Żródło: facebook