OGŁOSZENIE LISTY LAUREATÓW „ FANTAZYJNE ETUI NA TELEFON, TABLET”

W dniu 19 maja 2017r. w godzinach 10:00-12:00 w Dobrotece przy ul. Oleskiej 35 w Dobrodzieniu odbyły się obrady Jury Konkursu „Fantazyjne etui na telefon, tablet”.
Jury w składzie: przewodniczący p. Jan Cegiełka-Dyrektor Kreatywny Dobroteka , członkowie:  p. Krystyna Kazimierowicz Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu,      p. Anna Bukartyk –  Projekt Manager Dobroteki, p. Witold Jasiński i p. Monika Tol – technik sztuk plastycznych – przedstawicielka Dobroteki.
Na konkurs wpłynęło 85 prac. Decyzją Jury Konkursowego po rozpatrzeniu wymagań formalnych przyjęto do oceny 84 prace.  Jedna praca została zdyskwalifikowana, pozostałym pracom nadano numery od 01 do 84 . Ocena prac miała charakter dwuetapowy. Spośród zakwalifikowanych Jury Konkursu do drugiego etapu wytypowało 20 prac. W drugim etapie na podstawie punktacji Jury Konkursowe wybrało laureatów. W wyniku obrad i głosowania wyłoniono zwycięzców i przyznano wyróżnienia. Jury Konkursu uchwaliło utajnienie wyników do czasu oficjalnego ogłoszenia na uroczystej Galii 02 czerwca 2017r. o godz. 10:00 w Dobrotece w Dobrodzieniu ul. Oleska 35

Laureaci i zakwalifikowani do finału (podani alfabetycznie):
– Gimnazjum nr 1 z oddz. integracyjnymi Bytom

– ZSO nr 11 – Gimnazjum Bytom
– ZSP Ciasna
– PG im Jana Pawła II w Dobrodzieniu
– Gimnazjum Jedlina Zdrój
– Gimnazjum Kornowac
– ZSPiG Porajów

– ZS Prusice
– Gimnazjum Radzionków
– Gimnazjum Woźniki
Pozostałym uczestnikom gratulujemy uczestnictwa w konkursie i liczymy na odwiedzenie nas  02 czerwca.

Po otrzymaniu zaproszenia, prosimy wszystkich uczestników o potwierdzenie przybycia na galę.

Wycieczka do CNK w Warszawie

W dniu 17 maja 2017 r odbyła się w ramach realizacji projektu EFS Makroświat mikrowiedza edukacyjne ewolucje wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Młodzież naszego gimnazjum oprócz zwiedzania 6 wystaw stałych związanych z wodą, pracowała w trzech grupach na laboratoriach : Biologicznym,chemicznym i fizycznym. To już nasz kolejny wyjazd do CKN ale za każdym razem zachwyca nowymi doświadczeniami.Młodzież bardzo chętnie pracuje na laboratoriach i za każdym razem odkrywa coś innego , przekonując się jednocześnie,że nauki ścisłe są wciąż niezbadane do końca.Opiekunami wycieczki byli :Beata Jasińska,Ewa Chawelka

Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim

W dniu 17 maja 2017 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II po przejściu eliminacji gminnych brali udział w eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego ” Jugend traegt Gedichte vor” – ” Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim”, które odbywały się w Oleśnie. W tych eliminacjach uczestniczyli uczniowie w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatów oleskiego i kluczborskiego. Nasza młodzież: Paweł Kaczmarczyk, Melissa Adler, Patrycja Kuc, Jonasz Badura, MarieLuise Zierbock  i Nikola Lesik bardzo ładnie reprezentowała naszą szkołę i gminę. 2 osoby zajęły 2 miejsce i będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim 7 czerwca. Są to: Paweł Kaczmarczyk i Melissa Adler. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja młodzież naszego gimnazjum przygotowała plakaty temu poświęcone.  Uczniowie klasy 3b przygotowali ponadto konkurs historyczny dotyczący Konstytucji 3 maja. W konkursie tym 1 miejsce zajął Dawid Kotyś z  kl. 3a, 2 miejsce Paweł Eichhorn z kl. 1a, 3 miejsce Wiktoria Suchańska z kl. 2c.

Nad przygotowaniem całości czuwały p.Alicja Eichhorn, p.Sabina Kowalska i p. Dorota Puchrowicz.