GALA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU 8 WSPANIAŁYCH

W dniu 18 czerwca 2016 r. w Prudniku odbyła się Gala Finału Ogólnopolskiego Konkursu Wolontariatu dla Nastolatków, w którym uczestniczyła nasza wyróżniona w powiecie oleskim grupa 8 Wolontariuszy oraz laureatka i finalistka Magdalena Jasińska. Spośród 43 wolontariuszy z całej Polski, którzy zostali ogólnopolskimi finalistami wybrano 8 Wspaniałych w całej Polsce. Jedną z tych 8 Wspaniałych została właśnie nasza Magda jako jedyna 15-latka i najmłodsza w historii XXII edycji tego konkursu. Gratulujemy i jesteśmy dumni, że to właśnie z naszej szkoły wywodzi się taka uczennica. Jednak należy również podkreślić zaangażowanie całej grupy w różnych akcjach, ponieważ bez niej nie było by tego sukcesu. Dziękujemy wszystkim aktywnie zaangażowanym wolontariuszom i motywujemy do dalszej pracy społecznej.

„KAŻDY TYDZIEŃ PRZECIW PRZEMOCY”.

W dniach od 13 do 17 czerwca przeżywaliśmy w gimnazjum „Zielony Tydzień”, który jest zwieńczeniem trwającego cały rok szkolny gimnazjalnego projektu „Każdy tydzień przeciw przemocy”.
Uczniowie brali udział w rożnych zajęciach, warsztatach i konkursach profilaktycznych prowadzonych przez zaproszonych gości i szkolnych specjalistów. Przewidziano też ofertę dla rodziców naszych uczniów- co dwa tygodnie we czwartki brali udział w warsztatach kompetencji wychowawczych prowadzonych przez psychologa szkolnego. Czytaj dalej „KAŻDY TYDZIEŃ PRZECIW PRZEMOCY”.

GALA KONKURSU „MŁODZIEŻOWA BIŻUTERIA”.

W dniu 14.06.2016r. w Dobrotece odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Biżuteria młodzieżowa”, którego organizatorem było Publiczne Gimnazjum, a realizatorem Dobroteka. Konkurs skierowany był do młodzieży gimnazjalnej województwa opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Celami głównymi konkursu było wykonanie i prezentacja biżuterii młodzieżowej, propagowanie tradycji rzemiosła artystycznego wśród młodzieży gimnazjalnej, rozwijanie i doskonalenie kreatywności młodych ludzi. Nagrody wręczyli dyrektor Publicznego Gimnazjum pani Aneta Dzikowicz, dyrektor kreatywny w Dobrotece Jan Cegiełka i prezes firmy „Kler” pan Piotr Kler.

Oto nagrodzeni: Czytaj dalej GALA KONKURSU „MŁODZIEŻOWA BIŻUTERIA”.

Finał wojewódzki konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor”

W dniu 08.06.2016 w Prószkowie odbył się finał wojewódzki konkursu recytatorskiego w języku niemieckim „Jugend trägt Gedichte vor”. Naszą szkołę reprezentował Paweł Kaczmarczyk z klasy 1a. Sam udział w wielkim finale to już ogromny sukces dla naszego ucznia, który musiał przejść trzy etapy eliminacji regionalnych. Gratulujemy serdecznie.

13467302_1247931648587233_516781614_o

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA W PUBLICZNYM GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W DOBRODZIENIU

W dniach 05.06.2016 – 10.06.2016 miała miejsce w naszym gimnazjum wymiana polsko-niemiecka. W dniu 05.06.2016 r. przyjechała do Dobrodzienia grupa młodzieży z Niemiec z partnerskiej szkoły IGS  Enkenbach-Alsenborn, która została serdecznie przywitana przez naszych uczniów biorących udział w wymianie. Czytaj dalej WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA W PUBLICZNYM GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W DOBRODZIENIU