Warsztaty literacko – językowe z języka niemieckiego

W ramach Dni Kultury Niemieckiej młodzież z klas dwujęzycznych z językiem niemieckim z Publicznego Gimnazjum im .Jana Pawła II w Dobrodzieniu uczestniczyła 3 października 2016 r. w warsztatach literacko-językowych w  Bibliotece Austriackiej oraz w polsko-niemieckiej bibliotece im. J. Eichendorffa w Opolu. W Bibliotece Austriackiej zapoznaliśmy się z ciekawostkami dotyczącymi Monachium oraz tworzyliśmy historyjki obrazkowe na podstawie książki dotyczącej Podróży po Monachium. W Bibliotece im. J. Eichendorffa zapoznaliśmy się z biografią J. Eichendorffa oraz uczestniczyliśmy w Quizie w j. niemieckim i otrzymaliśmy nagrody.

 

Akcja Sprzątanie Świata 2016.

Jak co roku w dniu 16.09.2016 przyłączyliśmy się do ogólnoświatowej akcji Sprzątania  Świata 2016, która w tym roku odbywała się też z przesłaniem dotyczącym segregowania  odpadów. Wszystkie klasy wyszły w teren. Sprzątaliśmy tereny wokół szkoły, park miejski, park jordanowski, tereny wokół Park Hotelu, wokół zalewu. Co roku uczestniczymy też w sprzątaniu cmentarza ewangelickiego. Wszystkim klasom, wychowawcom i nauczycielom zaangażowanym w akcję Sprzątania Świata serdecznie dziękujemy.

celan-up-the-word

Warsztaty fotografii przyrodniczej.

Sprawozdanie z realizacji warsztatów fotografii przyrodniczej w Publicznym Gimnazjum im Jana Pawła II w Dobrodzieniu.

Zajęcia teoretyczne przeprowadziła z uczniami p. Beata Jasińska- nauczyciel biologii w Publicznym Gimnazjum im Jana Pawła II w Dobrodzieniu. Zajęcia dotyczyły wyjaśnienia znaczenia bioróżnorodności i wagi jej  ochrony. Zostały także wyjaśnione pojęcia ekosystemów ich podział.

Czytaj dalej Warsztaty fotografii przyrodniczej.