Wszystkie wpisy, których autorem jest Sylwia Krafczyk

Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim

W dniu 17 maja 2017 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II po przejściu eliminacji gminnych brali udział w eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego ” Jugend traegt Gedichte vor” – ” Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim”, które odbywały się w Oleśnie. W tych eliminacjach uczestniczyli uczniowie w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatów oleskiego i kluczborskiego. Nasza młodzież: Paweł Kaczmarczyk, Melissa Adler, Patrycja Kuc, Jonasz Badura, MarieLuise Zierbock  i Nikola Lesik bardzo ładnie reprezentowała naszą szkołę i gminę. 2 osoby zajęły 2 miejsce i będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim 7 czerwca. Są to: Paweł Kaczmarczyk i Melissa Adler. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II wraz z uczniami szkół podstawowych z całej gminy a także z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim ” Jugend traegt Gedichte vor”, który odbył się w Szemrowicach w dniu 05.04.2017 r. W etapie gminnym brało w sumie 24 uczniów. Nasi uczniowie zdobyli kolejno miejsca: Paweł Kaczmarczyk – I, Melissa Adler – II, Patrycja Kuc – III, Jonasz Badura – IV, MarieLuise Zierbock – V, Nicola Lesik – VI. Ta szóstka ładnie wyrecytowała swoje wiersze otrzymując przepustkę do następnego etapu rejonowego, który odbędzie się w Oleśnie w maju. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.

WYJAZD DO WROCŁAWIA W RAMACH PROJEKTU EFS

24 marca 2017 r. uczniowie I klas naszego gimnazjum w ramach projektu „Mikroświat – makrowiedza” uczestniczyli w wyjeździe do Humanitarium – ogrodów doświadczeń we Wrocławiu.

Najpierw mieli okazję zapoznać się z wystawą Odnawialnych Źródeł Energii oraz wypróbować zasady ich działania korzystając z eksponatów wystawy.

Następnie w laboratorium chemicznym udało im się przeprowadzić doświadczenia izolacji DNA oraz stworzyli kostki do kąpieli.

Czytaj dalej WYJAZD DO WROCŁAWIA W RAMACH PROJEKTU EFS