Wszystkie wpisy, których autorem jest Kamil Kisielewicz

GALA KONKURSU „FANTAZYJNE ETUI NA TELEFON, TABLET”

W dniu 02.06.2017r. w Dobrotece odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Fantazyjne etui na telefon, tablet”, którego organizatorem było Publiczne Gimnazjum, a realizatorem Dobroteka. Konkurs skierowany był do młodzieży gimnazjalnej województwa opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego. Celami głównymi konkursu było wykonanie i prezentacja etui, propagowanie tradycji rzemiosła artystycznego wśród młodzieży gimnazjalnej, rozwijanie i doskonalenie kreatywności młodych ludzi. Nagrody wręczyli p. wicedyr. Publicznego Gimnazjum Krystyna Kazimierowicz, p. dyr. kreatywny w Dobrotece Jan Cegiełka, p. prezes Piotr Kler, p. burmistrz Roża Koźlik i zastępca burmistrza Marek Witek.

Oto nagrodzeni:

Jakub Ochman – Gimnazjum Radzionków

Alicja Pachulska – Gimnazjum Radzionków

Amelia Kuder – Gimnazjum Woźniki

W trakcie gali uczniowie mogli wziąć udział w dyskusji prowadzonej przez p. Ewę Solarz autorkę książek dla dzieci o designie pt . „Co to jest design ?”, a także p. Marek Hryniewicki redaktor naczelny biznes mable.pl opowiedział o konkursie pt. „Mebel marzeń”

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc w realizacji konkursu, przygotowaniu gali  i poczęstunek w Dobrotece p. Janowi Cegiełce i p. Annie Bukartyk. Fundacji Kler i Dobrotece za ufundowanie nagród głównych.

Dziękujemy także wszystkim przybyłym gościom, osobom wspomagającym i uczniom uświetniającym naszą galę występem artystycznym.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Dobroteki na wystawę prac konkursowych!

Koordynator konkursu: Sabina Kowalska

OGŁOSZENIE LISTY LAUREATÓW „ FANTAZYJNE ETUI NA TELEFON, TABLET”

W dniu 19 maja 2017r. w godzinach 10:00-12:00 w Dobrotece przy ul. Oleskiej 35 w Dobrodzieniu odbyły się obrady Jury Konkursu „Fantazyjne etui na telefon, tablet”.
Jury w składzie: przewodniczący p. Jan Cegiełka-Dyrektor Kreatywny Dobroteka , członkowie:  p. Krystyna Kazimierowicz Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu,      p. Anna Bukartyk –  Projekt Manager Dobroteki, p. Witold Jasiński i p. Monika Tol – technik sztuk plastycznych – przedstawicielka Dobroteki.
Na konkurs wpłynęło 85 prac. Decyzją Jury Konkursowego po rozpatrzeniu wymagań formalnych przyjęto do oceny 84 prace.  Jedna praca została zdyskwalifikowana, pozostałym pracom nadano numery od 01 do 84 . Ocena prac miała charakter dwuetapowy. Spośród zakwalifikowanych Jury Konkursu do drugiego etapu wytypowało 20 prac. W drugim etapie na podstawie punktacji Jury Konkursowe wybrało laureatów. W wyniku obrad i głosowania wyłoniono zwycięzców i przyznano wyróżnienia. Jury Konkursu uchwaliło utajnienie wyników do czasu oficjalnego ogłoszenia na uroczystej Galii 02 czerwca 2017r. o godz. 10:00 w Dobrotece w Dobrodzieniu ul. Oleska 35

Laureaci i zakwalifikowani do finału (podani alfabetycznie):
– Gimnazjum nr 1 z oddz. integracyjnymi Bytom

– ZSO nr 11 – Gimnazjum Bytom
– ZSP Ciasna
– PG im Jana Pawła II w Dobrodzieniu
– Gimnazjum Jedlina Zdrój
– Gimnazjum Kornowac
– ZSPiG Porajów

– ZS Prusice
– Gimnazjum Radzionków
– Gimnazjum Woźniki
Pozostałym uczestnikom gratulujemy uczestnictwa w konkursie i liczymy na odwiedzenie nas  02 czerwca.

Po otrzymaniu zaproszenia, prosimy wszystkich uczestników o potwierdzenie przybycia na galę.

Finał krajowy „Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów”

Melissa Adler (klasa 3a) i Alicja Jonczyk (klasa 1c) zostały laureatkami XV edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów”.

Konkurs Warszawa

Uczennice Publicznego Gimnazjum Melissa Adler i Alicja Jonczyk uczestniczyły w dniu 25.02.2017 w Wielkim Finale „Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów”, który odbył się w siedzibie Instytutu Goethego w Warszawie. Osiągnęły na tym etapie bardzo dobry wynik odpowiednio Melissa zajęła 9, a Alicja 16 miejsce w kraju i otrzymały tytuł laureata . Trzeba zaznaczyć, że aby dostać się do głównego finału trzeba było przebrnąć przez etat szkolny i wojewódzki. W całym kraju w tym konkursie uczestniczyło ponad 1500 osób w kategorii gimnazjalnej. Gratulujemy bardzo dobrego wyniku i liczymy na podobne sukcesy w przyszłości.

Planetarium Śląskie

Uczniowie gimnazjum z klas: 1b, 1e, 2a, 2b i 3c pod opieką p. dyrektor mgr Anety Dzikowicz i mgr Sabiny Kowalskiej w ramach projektu „Mikro świat – makro wiedza” wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do planetarium w Chorzowie. Uczniowie odbyli zajęcia dydaktyczne w sali planetarium, stacji klimatologicznej i meteorologicznej jak i w obserwatorium astronomicznym. Uczniowie usłyszeli o konsekwencjach ruchu obrotowego Ziemi i elementach sfery niebieskiej. Wzięli udział w seansie pt: „Niebo nad Śląskiem”- pokazujący aktualne niebo nad Górnym Śląskiem w różnych porach roku. Jak wschodzą i zachodzą Słońce i Księżyc, jakie gwiazdozbiory i układy gwiazd są widoczne prezentowanej nocy, gdzie wypatrywać meteorów czy planet. Po seansie uczniowie udali się do stacji klimatologicznej. Poznali w jaki sposób dokonuje się pomiarów i obserwacji meteorologicznych, zapoznali się z budową przyrządów pomiarowych, a także poznali budowę  i zasady działania teleskopów.

16930315_1458404734206589_175209493_o