Archiwum kategorii: Wycieczki szkolne

Wycieczka do CNK w Warszawie

W dniu 17 maja 2017 r odbyła się w ramach realizacji projektu EFS Makroświat mikrowiedza edukacyjne ewolucje wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Młodzież naszego gimnazjum oprócz zwiedzania 6 wystaw stałych związanych z wodą, pracowała w trzech grupach na laboratoriach : Biologicznym,chemicznym i fizycznym. To już nasz kolejny wyjazd do CKN ale za każdym razem zachwyca nowymi doświadczeniami.Młodzież bardzo chętnie pracuje na laboratoriach i za każdym razem odkrywa coś innego , przekonując się jednocześnie,że nauki ścisłe są wciąż niezbadane do końca.Opiekunami wycieczki byli :Beata Jasińska,Ewa Chawelka

Jarmark Bożonarodzeniowy.

W dniach 1-2 grudnia 2016 uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II wzięli udział w wyjeździe na Jarmark Bożonarodzeniowy do Budapesztu. W trakcie pobytu w stolicy Węgier zwiedzali zabytki takie jak Zamek Królewski w Budzie, Łaźnię Szechenyiego, gotycki kościół Macieja, Górę Gellerta czy Bazylikę Św. Stefana. Ponadto odbyli podróż metrem i pieszą wędrówkę brzegami Dunaju.

Żródło: facebook

Wycieczka klas trzecich do Oświęcimiu oraz do Krakowa

W dniu 08.11.2016 odbyła sie wycieczka klas trzecich do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu oraz do Krakowa.Nasi uczniowie zachowali godną powagę i zadumę należną temu osobliwemu miejscu.Obydwie grupy wspólnie z wychowawcami zapaliły znicze pod ścianą płaczu i oddaliśmy hold poległym więźniom obozu.Była to bardzo dobra i smutna lekcja historii.Dziękuję uczniom za właściwą postawę i zadumę potrzebną dla tego miejsca i tamtych czasów.

Czytaj dalej Wycieczka klas trzecich do Oświęcimiu oraz do Krakowa