Archiwum kategorii: Projekty

„Twórczo z Teatrem”

25.05.2017 r. grupa 44 uczniów PG w Dobrodzieniu w ramach projektu edukacyjnego „Twórczo z Teatrem” wzięła udział w warsztatach teatralnych przygotowanych przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz w przedstawieniu teatralnym „Bez znieczulenia” . Projekt „Twórczo z Teatrem” ma na celu przygotowanie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do świadomego odbioru kultury. Nasze gimnazjum jest jedną z szesnastu szkół województwa opolskiego uczestniczących w tym projekcie.

Przygotowała : mgr Ewa Malik

Wycieczka do CNK w Warszawie

W dniu 17 maja 2017 r odbyła się w ramach realizacji projektu EFS Makroświat mikrowiedza edukacyjne ewolucje wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Młodzież naszego gimnazjum oprócz zwiedzania 6 wystaw stałych związanych z wodą, pracowała w trzech grupach na laboratoriach : Biologicznym,chemicznym i fizycznym. To już nasz kolejny wyjazd do CKN ale za każdym razem zachwyca nowymi doświadczeniami.Młodzież bardzo chętnie pracuje na laboratoriach i za każdym razem odkrywa coś innego , przekonując się jednocześnie,że nauki ścisłe są wciąż niezbadane do końca.Opiekunami wycieczki byli :Beata Jasińska,Ewa Chawelka

WYJAZD DO WROCŁAWIA W RAMACH PROJEKTU EFS

24 marca 2017 r. uczniowie I klas naszego gimnazjum w ramach projektu „Mikroświat – makrowiedza” uczestniczyli w wyjeździe do Humanitarium – ogrodów doświadczeń we Wrocławiu.

Najpierw mieli okazję zapoznać się z wystawą Odnawialnych Źródeł Energii oraz wypróbować zasady ich działania korzystając z eksponatów wystawy.

Następnie w laboratorium chemicznym udało im się przeprowadzić doświadczenia izolacji DNA oraz stworzyli kostki do kąpieli.

Czytaj dalej WYJAZD DO WROCŁAWIA W RAMACH PROJEKTU EFS