Archiwum kategorii: Języki obce

Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim

W dniu 17 maja 2017 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II po przejściu eliminacji gminnych brali udział w eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego ” Jugend traegt Gedichte vor” – ” Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim”, które odbywały się w Oleśnie. W tych eliminacjach uczestniczyli uczniowie w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatów oleskiego i kluczborskiego. Nasza młodzież: Paweł Kaczmarczyk, Melissa Adler, Patrycja Kuc, Jonasz Badura, MarieLuise Zierbock  i Nikola Lesik bardzo ładnie reprezentowała naszą szkołę i gminę. 2 osoby zajęły 2 miejsce i będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim 7 czerwca. Są to: Paweł Kaczmarczyk i Melissa Adler. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II wraz z uczniami szkół podstawowych z całej gminy a także z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim ” Jugend traegt Gedichte vor”, który odbył się w Szemrowicach w dniu 05.04.2017 r. W etapie gminnym brało w sumie 24 uczniów. Nasi uczniowie zdobyli kolejno miejsca: Paweł Kaczmarczyk – I, Melissa Adler – II, Patrycja Kuc – III, Jonasz Badura – IV, MarieLuise Zierbock – V, Nicola Lesik – VI. Ta szóstka ładnie wyrecytowała swoje wiersze otrzymując przepustkę do następnego etapu rejonowego, który odbędzie się w Oleśnie w maju. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.

Finał krajowy „Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów”

Melissa Adler (klasa 3a) i Alicja Jonczyk (klasa 1c) zostały laureatkami XV edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów”.

Konkurs Warszawa

Uczennice Publicznego Gimnazjum Melissa Adler i Alicja Jonczyk uczestniczyły w dniu 25.02.2017 w Wielkim Finale „Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów”, który odbył się w siedzibie Instytutu Goethego w Warszawie. Osiągnęły na tym etapie bardzo dobry wynik odpowiednio Melissa zajęła 9, a Alicja 16 miejsce w kraju i otrzymały tytuł laureata . Trzeba zaznaczyć, że aby dostać się do głównego finału trzeba było przebrnąć przez etat szkolny i wojewódzki. W całym kraju w tym konkursie uczestniczyło ponad 1500 osób w kategorii gimnazjalnej. Gratulujemy bardzo dobrego wyniku i liczymy na podobne sukcesy w przyszłości.