Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim

W dniu 17 maja 2017 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II po przejściu eliminacji gminnych brali udział w eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego ” Jugend traegt Gedichte vor” – ” Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim”, które odbywały się w Oleśnie. W tych eliminacjach uczestniczyli uczniowie w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatów oleskiego i kluczborskiego. Nasza młodzież: Paweł Kaczmarczyk, Melissa Adler, Patrycja Kuc, Jonasz Badura, MarieLuise Zierbock  i Nikola Lesik bardzo ładnie reprezentowała naszą szkołę i gminę. 2 osoby zajęły 2 miejsce i będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim 7 czerwca. Są to: Paweł Kaczmarczyk i Melissa Adler. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.