Wymiana polsko-niemiecka w Niemczech

W tym roku młodzież z naszej szkoły uczestniczyła jak już wpisało się w naszą tradycję w wymianie polsko-niemieckiej ze szkołą w Enkenbach – Alsenborn w dniach 29.05.2017-02,06,2017r. Grupa polska liczyła 15 osób plus 2 opiekunów a grupa niemiecka 13 osób plus 2 opiekunów. Z naszej szkoły była to młodzież reprezentująca klasy dwujęzyczne w języku niemieckim 3a, 2a, 1a oraz młodzież uczestnicząca w zajęciach języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej z klasy 1c. Głównym celem wymiany było bliskie zapoznanie się z życiem codziennym młodzieży niemieckiej i ich rodzin oraz szlifowanie języka niemieckiego. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, sportowych , na basenie oraz w wycieczce do Heidelbergu a nocowali u rodzin niemieckich partnerów ze szkoły IGS w Enkenbach-Alsenborn. Dziękujemy za pomoc materialną PNWM w Warszawie, Gminie Dobrodzień oraz rodzicom młodzieży uczestniczącej w wymianie.