Podsumowanie I edycji programu „Profilaktyka uzależnień dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia” w województwie opolskim.

Podczas uroczystej konferencji zaprezentowane zostały dotychczasowe działania podjęte przez realizatorów programu oraz działania zrealizowane przez szkoły w ramach I edycji. Rozstrzygnięto również konkurs na spot profilaktyczny i konkurs na logo programu, połączone z wręczeniem nagród, dyplomów i certyfikatów oraz prezentacją prac. W trakcie konferencji wyróżniono również Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu jako szkołę, która najpełniej zaangażowała się w realizację programu. Po spotkaniu w Sali im. Braci Kowalczyków, odbyła się konferencja prasowa z udziałem zwycięzców konkursów, podczas której młodzi uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami podczas tworzenia prac konkursowych.

Laureaci konkursów.
Konkurs na spot profilaktyczny:
I miejsce: Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie,
II miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Króla Jana Kazimierza w Głogówku,
III miejsce: Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu w składzie: Sandra Bartocha, Justyna Goczoł, Dominika Hońca, Maja Krafczyk, Natalia Skowronek. Opiekun mgr: Beata Jasińska; mgr Katarzyna Płatek

Całą uroczystość uświetnili muzycy z naszej szkoły: Kewin Kubiciel ,Paulina Jainta, Monika Wodarz i Marta Malińska pod opieką mgr Sabiny Kowalskiej.
Źródła:
Opolski Urząd Wojewódzki>>>