XXI Ogólnopolski Konkurs Historyczny.

W dniu 27 kwietnia br. w Publicznym Liceum nr II w Opolu odbył się etap wojewódzki XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego:
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów.”
W zmaganiach konkursowych uczestniczyła dwójka uczniów z Publicznego Gimnazjum im Jana Pawła II w Dobrodzieniu – Michał Jośko kl 3b oraz Magdalena Jasińska kl 3b. Uczniowie zostali finalistami wojewódzkimi powyższego konkursu historycznego. Opiekunami byli – p. wicedyrektor Krystyna Kazimierowicz oraz nauczyciel historii – mgr Andrzej Kniejski.

Organizatorem konkursu, adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego było Kuratorium Oświaty w Opolu.
W konkursie wzięli udział uczniowie wyłonieni na podstawie kwalifikacji rejonowych województwa opolskiego, które odbyły się w grudniu ubiegłego roku.
Powołana przez Opolskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzka Komisja Konkursowa, na podstawie sprawdzonych testów, wyłoniła czterech uczniów, którzy będą reprezentowali województwo opolskie podczas tegorocznych finałów, planowanych na czerwiec br. w Warszawie:
w kategorii szkół podstawowych:

1. Emila Faustyna KAWA, opiekun Liliana Raszka-Niemiec,
  2. Bartosz Michał LUKAS, opiekun Kordian Zamojski,

w kategorii szkół gimnazjalnych:

1. Marcel ISALSKI, opiekun Liliana Raszka-Niemiec,
  2. Mikołaj TARAPACZ, opiekun Agnieszka Misiurska.

Oprócz nagród rzeczowych dla zwycięzców, ufundowanych przez Opolskiego Kuratora Oświaty, wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie, otrzymali dyplomy, podziękowania oraz drobne upominki.

W związku z tym, że poziom tegorocznego finału wojewódzkiego okazał się wyjątkowo wyrównany i zarazem wysoki, wszyscy uczestnicy otrzymali również stosowne zaświadczenia z tytułem Finalisty lub Laureata etapu wojewódzkiego (w zależności od osiągniętego wyniku podczas testu).

Wszystkie nagrody i wyróżnienia, w imieniu organizatorów, wręczył gospodarz 2 L.O w Opolu –dyrektor Aleksander Iszczuk.