Światowy Dzień Bez Papierosa.

W dniu 31 maja 2016 roku z okazji  Światowego Dnia Bez Papierosa  uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym oraz pikniku  „Żyjemy zdrowo bez nałogów” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnie . Piknik odbywał się w Kadłubie Wolnym , w Tawernie „Pod Kotwicą” . Naszą szkołę reprezentowały klasy 2c oraz 2b. Uczniowie uczestniczyli w pogadankach prowadzonych przez policjantów z Dobrodzienia i Olesna , dotyczących szkodliwości stosowania dopalaczy. Również panie z SANEPiD Olesno prowadziły pogadanki dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie mogli sobie również zmierzyć pojemność płuc przy pomocy odpowiednich urządzeń. W ramach pikniku odbywały się też różne konkurencje sportowe. W pikniku uczestniczyły też klasy gimnazjum z Zębowic i dwóch gimnazjów z Olesna. Dziękujemy SANEPID owi Olesno za miły poczęstunek , przygotowany przez sponsorów oraz wygrane w konkurencjach nagrody. Młodzież z Dobrodzienia miała też możliwość integracji z młodzieżą z Zębowic i z Olesna.

Pedagog szkolny – Beata Jasińska