„KAŻDY TYDZIEŃ PRZECIW PRZEMOCY”.

W dniach od 13 do 17 czerwca przeżywaliśmy w gimnazjum „Zielony Tydzień”, który jest zwieńczeniem trwającego cały rok szkolny gimnazjalnego projektu „Każdy tydzień przeciw przemocy”.
Uczniowie brali udział w rożnych zajęciach, warsztatach i konkursach profilaktycznych prowadzonych przez zaproszonych gości i szkolnych specjalistów. Przewidziano też ofertę dla rodziców naszych uczniów- co dwa tygodnie we czwartki brali udział w warsztatach kompetencji wychowawczych prowadzonych przez psychologa szkolnego.

Ostatnie spotkanie było okazją do zgłębienia tematyki” Szkoła przyjazna rodzinie- rola rodziców i nauczycieli w przekazywaniu wartości młodemu pokoleniu, obrona młodzieży przed manipulacją ze strony mediów – TV, Internet” . Zaproszono: na nie gości: pracownika socjalnego, członka Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, nauczyciela wychowania do życia w rodzinie, kuratora sądowego, pełnomocnika burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz funkcjonariusza policji.
Apel zamykający Tydzień oprócz podsumowania i podziękowań był okazją do wręczenia nagród uczniom wyróżnionym w konkursie profilaktycznym. Jako nagrody przewidziano ufundowane przez Panią Burmistrz Różę Koźlik i Pełnomocnika Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Panią Bogusławę Kryś artykuły sportowe- PLECAKI I KOSZULKI RENOMOWANYCH FIRM. Katarzyna Płatek.