Archiwum kategorii: Przedmioty przyrodnicze

Piknik Naukowy 2017 z Parkiem Praw Natury z Krakowa

Było to podsumowanie naszego rocznego projektu „Mikroświat – Makrowiedza edukacyjne ewolucje”. Około 100 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Pikniku Naukowym z Parkiem Praw Natury z Krakowa. Uczniowie mieli okazję popracować na ekspozycjach stałych, wykonując ciekawe doświadczenia. Odbyły się też zajęcia warsztatowe, gdzie z elementów ekologicznych uczniowie przygotowywali ekotorby i ekokarmniki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Bardzo dziękujemy p.dyrektor Anecie Dzikowicz, p. wicedyrektor Krystynie Kazimierowicz za roczną pracę w projekcie. Duże podziękowania kierujemy do OCDL w Opolu dla p. Radosława Krula oraz p. Anny Wiesiołek, dzięki którym mogliśmy realizować tak ciekawy projekt. Podziękowania należą się również p. Marioli Walkowicz, która odpowiadała za nasze wycieczki.  W roku szkolnym 2016/2017 realizowaliśmy w ramach projektu „Mikroświat – Makrowiedza edukacyjne ewolucje ” następujące zajęcia: podstawy programowania, zajęcia z języka włoskiego, moja wymarzona firma, zajęcia biologiczno-chemiczne , przyrodniczo-fotograficzne, zajęcia z kreatywności. Myślę ,że pozostaną miłe wspomnienia i wiedza zdobyta na zajęciach projektowych pójdzie za Wami w świat. Wspomnienia pozostaną też po ciekawych wyjazdach edukacyjnych : planetarium w Chorzowie, ogrody doświadczeń Wrocław, Jura Park Krasiejów oraz CNK Kopernik w Warszawie , łącznie z wszystkimi laboratoriami.

Opracowała: mgr Beata Jasińska

Uwaga!!!
Dojazdy na piknik naukowy dla uczniów mieszkających poza Dobrodzieniem:

Uczniowie powinni być na przystankach w swoich miejscowościach:

godz 9.30 – kierunek Pietraszów, Pludry, Bzinica Nowa i Stara, Kolejka

godz 11.30 – kierunki Szemrowice, Rzędowice, Klekotna, Makowczyce, Warłów , Bzionków , Zwóz, Gosławice, Główczyce

godz 13.30 – kierunki Myślina, Turza, Dąbrowica, Makowczyce, Ligota Dobrodzieńska

Osoby mieszkające w Dobrodzieniu przychodzą na warsztaty zgodnie z planem na salę gimnastyczną w Budynku dawnego gimnazjum , przy ul Piastowskiej 17 w Dobrodzieniu.
Zapraszamy serdecznie !Liczymy na Waszą obowiązkową obecność!!!!

„Są surowce – nie ma odpadów”

W dniu 15 września w PSP Dobrodzień odbyła się akcja Sprzątania Świata 2017pod hasłem „Są surowce – nie ma odpadów”. Uczniowie klas 7 oraz uczniowie klas gimnazjalnych przygotowywali różne przedmioty użytkowe z surowców , które podlegają recyklingowi. Wystawa prac uczniów została przygotowana w holu szkoły. W klasach odbyły się też pogadanki dotyczące „recyklingu”.

Opracowała mgr Beata Jasińska