POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY DLA GIMNAZJALISTÓW

Sukces uczniów z naszego gimnazjum: Mateusza Hurnik
oraz Kevina Zygmund z klasy III.

10 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla Gimnazjalistów. Do rywalizacji o miano najlepszego przyrodnika Ziemi Lublinieckiej przystąpiło 14 uczestników z 7 gimnazjów powiatu lublinieckiego i dobrodzieńskiego. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem zawierającym 40 pytań, po 10 z czterech dziedzin : biologia, geografia, fizyka i chemia. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a uczestnicy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom.

Wiedzę przyrodniczą na najwyższym poziomie zaprezentował uczeń Gimnazjum nr 2 w Lublińcu MARCIN DZIADKIEWICZ, zajmując pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymał smartfon Samsung i długopis Parker. Drugie miejsce zajął także uczeń Gimnazjum nr 2 w Lublińcu JAKUB SIWY, którego uhonorowaliśmy gośnikiem JBL i długopisem Parkera. Natomiast MATEUSZ HURNIK, z gimnazjum w Dobrodzieniu, zajął trzecie miejsce i otrzymał Power Bank, długopis Parker. Bardzo wysokie wyniki uzyskali także uczniowie : Kewin Zygmund z gimnazjum w Dobrodzieniu oraz Bartłomiej Wolkownik z gimnazjum w Strzebiniu, którzy zostali wyróżnieni i otrzymali słuchawki bezprzewodowe. Cała piątka najlepszych przyrodników naszego regionu otrzymała puchary ufundowane przez Urząd Miasta Lublińca oraz albumy Gmniny Ciasna. Na uroczystość podsumowania wyników X Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla Gimnazjalistów przybyli zaproszeni goście będący jednocześnie fundatorami w/w nagród : Edward Maniura Burmistrz Miasta Lublińca oraz Anna Jonczyk – Drzymała zastępca Burmistrza Miasta Lublińca, Starszy Specjalista Służby Leśnej Andrzej Gajda w imieniu Zbigniewa Znojka Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubliniec. W gronie fundatorów nagród jest także Alojzy Cichowski – Burmistrz Miasta Woźniki, Ireneusz Czech – Wójt Gminy Kochanowice, Iwona Burek – p.f. Wójta Gminy Herby oraz Zdzisław Kulej – Wójt Gminy Ciasna. Sponsorom konkursu składamy serdeczne podziękowania. Sukcesy uczniów nie byłyby możliwe gdyby nie ciężka praca nauczycieli, którym składamy podziękowania za trud i zaangażowanie włożone w przygotowywanie uczniów do konkursu. Dla nich z kolei Pani Krystyna Bartocha przygotowała publikacje Parku Krajobrazowego Lasy nad Górna Liswartą. Organizacją konkursu zajęły się nauczycielki Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu: Anna Siwiaszczyk, Małogorzata Klimczyk oraz Beata Kąpielska wraz z grupą uczniów z klas Technikum nr 2 uczących się w zawodach : technik hotelarstwa, technik architektury krajobrazu, technik informatyk.

Naszym uczniom bardzo gratulujemy , zwłaszcza wiedzy z zakresu : fizyki, geografii, chemii oraz biologii!!!!

Żródło:  http://www.zsot.lubliniec.pl