Polsko-niemiecka wymiana młodzieży.

W dniach 15.11-20.11.2015 dwudziestoosobowa grupa uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu pod opieką p. Sylwii Krafczyk, p. Sabiny Kowalskiej i p. Kamila Kisielewicza uczestniczyła w Polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Był to pierwszy etap obustronnej współpracy z niemiecką szkoła IGS w Enkenbach – Alsenborn.

Nasi uczniowie w trakcie pobytu w Niemczech brali udział w wielu zorganizowanych przez IGS zajęciach, między innymi obserwowali lekcje, realizowali wspólne projekty (gotowanie potraw, kręcenie filmu czy nauka tańca). W czasie wolnym uczestnicy oglądali filmy niemieckojęzyczne, grali w kręgle albo tańczyli na dyskotece. Oprócz wyżej wymienionych aktywności nasza grupa zwiedziała także niemieckie miasta Speyer i Kaiserslautern. Już teraz czekamy na rewizytę grupy niemieckiej, która odbędzie się w czerwcu 2016 w Dobrodzieniu.