WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA W PUBLICZNYM GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W DOBRODZIENIU

W dniach 05.06.2016 – 10.06.2016 miała miejsce w naszym gimnazjum wymiana polsko-niemiecka. W dniu 05.06.2016 r. przyjechała do Dobrodzienia grupa młodzieży z Niemiec z partnerskiej szkoły IGS  Enkenbach-Alsenborn, która została serdecznie przywitana przez naszych uczniów biorących udział w wymianie. Podczas wizyty wspólnie 41 uczniów oraz 5 opiekunów ze strony polskiej i niemieckiej brało udział w zajęciach lekcyjnych w szkole  pod projektem nt. „Uczniowie uczą  młodzież niemiecką j. polskiego”, w podchodach po Dobrodzieniu, wycieczkach do Opola, Olesna i Krasiejowa, w rozgrywkach sportowych Podczas Dnia Sportu w naszej szkole, w zajęciach integracyjnych podczas ogniska, dyskoteki i nocowania w szkole oraz wspólnym gotowaniu. Młodzież niemiecka miała również okazję gościć w domach rodzin swoich polskich partnerów.  10.06.2016 r. pożegnaliśmy grupę niemiecką i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Na wymianę częściowo dofinansowanie otrzymaliśmy z PNWM w Warszawie oraz dziękujemy organowi prowadzącemu Urzędowi Miasta i Gminy a także rodzicom za współpracę.